Bloguma Hoşgeldiniz !

Mücahit Polat

İnsanlara yararlı olmaya çalışan kendi halinde bir yazar.

Ne Aramıştınız?

E-posta Aboneliği!

En güncel yazılarımızdan anında haberdar olmak mı istiyorsun?? O zaman E-posta ile takip et!

Seo Nedir? // Site İçi Seo Nasıl Yapılır??


Seo Nedir??


Bugün hemen hemen bütün site sahiplerinin dikkat ettiği yada dikkat etmesi gereken en önemli unsur belki de ''Seo'' dur.Hem google açısından hemde ziyaretçileriniz açısından Seo nun önemi oldukça fazladır.

Bende bugün sizlere site içi seo nasıl yapılır bunu anlatmak istiyorum.

Seo nedir?Site içi seo nasıl yapılır?


Site İçi Seo Nasıl Yapılır??


Eğer sizde Google da üst sıralara yükselmek ve ziyaretçilerinizi memmun etmek istiyorsanız bu önerilerime uymanız şart.


  • Site içi Linklerde Aşırıya Kaçmayın!!

Site içi linker çok önemlidir.Önemli ama herşeyin fazlasının zarar olduğu gibi site içi linklerde de aşırıya kaçmak sitenizin yararına değil zararına olacaktır.Kayıtlarınızda eğer linklere yer vermek istiyorsanız.Bunu ''no follow'' özelliğini kullanarak yapmalısınız.Benim size önerim sadece diğer kayıtlarınıza link verip dış linklerde ''no follow'' özelliğini kullanmanızdır.


  • Kopya İçerik Kullanmayın!!

Site içi Seo da önemli kurallardan bir tanesi de kesinlikle ve kesinlikle özgün içerikler kullanmanızdır.Belki ziyaretçilerinizi kandırabilirsiniz ama eğer google da üst sıralar hedefiniz var ise google bu konuda çok hassas davranmaktadır.


  • Resimlerde Alt Tagı Kullanın!!

Bir blogger sahibi veya site sahibi iseniz bizim için resimler kayıtların içerisindeki resimler olmazsa olmazdır.Hem içeriğe renk katar hemde kullanıcıların olayı daha iyi anlamasını sağlar.Üstelik google için o kadar öneme sahip ki bunu anlatmaya sayfalar yetmez.Yani diyeceğim o ki kayıtlarınızda resim kullanıyorsanız kayıtları oluştururken resmin üzerine tıklayıp ''özellikler'' bölümünden resminize bir isim vermeniz ''site içi seo'' açısından çok faydalı olacaktır.

  • Sitenizde Gereksiz Eklentilere Yer Vermeyin!!

Yine site içi seo açısından önemli bir konu olan gadget ler yada diğer ismi ile widgetler lara eğer çok fazla yer verirseniz bu sizin sitenizin açılma süresini uzatacak ve hem kullanıcılar açısından hemde google açısından büyük bir kayıp olacaktır.Unutmayın ki google site hızınıza göre sizi sıralar ve sitenizi üst sıralara taşır.Yani sizin  anlayacağınız sitemizde gereksiz eklentilere yer vermemek herkesin faydasına olacaktır. 


Ve daha birsürü şey.Ama önceliğiniz olması gerekenleri sıralamaya çalıştım.Başka yararlı yazılarda daha detaylı olarak anlatmaya çalışacağım.Sorularınız var ise yorum bölümüne yazmanız yeterli olacaktır.
1 yorum :

  1. Çok güzel bir web siteniz var. Paylaşımlarınız ile de yeni şeyler öğreniyorum sayenizde. Çok mersi.

    YanıtlaSil

Soru ve Yorumlarınızı Bize Yazın


Yandex.Metrica Blogger Widgets